Święto Niepodległości w muzeum

Dziękujemy za Wolność i dlatego chcielibyśmy zaprosić wszystkich do radosnego świętowania odzyskania niepodległości w 1918 roku. Za symboliczne dni tej wolności można uznać m.in 5 dat: 31 października – Kraków, 1 listopada – Lwów, 7 – listopada Lublin, 27 grudnia – Poznań, dlatego warto abyśmy w tym czasie odwiedzili miejsca związane z odzyskaniem niepodległości oraz z Wielką Wojną.

button11lisMaly

Symbolem naszej akcji jest mak z biało-czerwoną wstążką, nawiązujący w swej symbolice do wszystkich poległych w Wielkiej Wojnie, nie bez znaczenia bowiem 11 listopada jest tak ważną datą dla całej Europy i Polaków. Dzień zakończenia Wielkiej Wojny rozpoczął proces odbudowy Rzeczypospolitej. W tym dniu jesteśmy dumni z naszych poprzedników, ale nie zapominamy o żadnej żołnierskiej mogile z lat Wielkiej Wojny, gdzie ramię w ramię spoczywają w wiecznym śnie ówcześni wrogowie za życia, a towarzysze bratnich mogił po śmierci.
11listopada-w-muzeum

 

Tego dnia w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej o godzinie 11:00 rozpoczynamy uroczyste obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości. Szczegółowy plan przedstawiamy poniżej:

  • 11.00 – 12.30 – Miejska gra terenowa na orientację pt. „Niepodległość”
  • 13.00 – 14.30 – Pokazy filmów z rekonstrukcji organizowanych przez muzeum o tematyce I Wojny Światowej.
  • 13.00 – 14.30 – Zajęcia plastyczne dla dzieci – tworzenie maków patriotycznych z papieru.
  • 14.00 – 15.00 – Wykład historyczny „Sochaczew 1918” – Jakub Wojewoda.
  • Zwiedzanie wystawy czasowej pt. „Roman Dmowski.”
  • Zwiedzanie wystawy stałej pt. „Nad Bzurą bez zmian – opowieść o wojnie w okopach 1914-1915”.
  • 15.00 – 15:30 – Pokaz multimedialny pt. „Sochaczewskie drogi do niepodległości” przygotowany przez portal StarySochaczew.pl.
   Prezentacja tablicy z makami wykonanymi przez odwiedzających.

Dodatkowo malowanie twarzy w barwy narodowe i inne atrakcje.

Zapraszamy!

Komentarze