Wydawnictwa

NASZE WYDAWNICTWA

BITWA I PAMIĘĆ

Opracowanie pierwszego dyrektora MZSiPBnB, Macieja Wojewody, wprowadzające w temat Bitwy nad Bzurą ze szczególnym uwzględnieniem okolic Sochaczewa.

cena: 8,00 zł

Sochaczew. Historia miasta

Pozycja dla osób, którzy wcześniej z historią Sochaczewa się nie zetknęli. Jest to kompendium wiedzy w pigułce – zawierające informacje o terenach miasta i okolic od czasów najdawniejszych.

cena: 10,00 zł

Żydzi sochaczewscy

Książka jest wynikiem badań nad dziejami i kulturą lokalnej społeczności Żydowskiej w Sochaczewie. Autorem jest znany historyk, obecnie pracownik Żydowskiego Instytutu Historycznego – Paweł Fijałkowski.

cena: 15,00 zł


Lotnicze tradycje Sochaczewa

Bardzo bogata monografia, opowiadająca o dziejach podsochaczewskiego lotniska w Bielicach. Autorzy prześledzili jego genezę, skupiając się na historii stacjonującego tam 32 pułku rozpoznania Taktycznego Sochaczew-Bielice. Pozycja obowiązkowa dla fascynatów lotnictwa, oraz zainteresowanych lokalną historią.

cena: 70,00 zł

Kalendarium wydarzeń hist. na Ziemi Sochaczewskiej

Dzieje ziemi sochaczewskiej w pigułce, począwszy od czasów najdawniejszych.

cena: 15,00 zł

Kalendarium wydarzeń historycznych miasta Sochaczewa

Przegląd najważniejszych wydarzeń, począwszy od odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, do wybuchu II wojny światowej we wrześniu 1939 r. 

cena: 20,00 zł

Materiały do bibliografii Sochaczewa i powiatu Sochaczewskiego

Wybrany materiał bibliograficzny, będący nieocenioną pomocą dla każdego badacza historii Sochaczewa, zebrany przez nieżyjącego już historyka i regionalistę – Leszka Nawrockiego.

cena: 8,00 zł

Sochaczewska ojczyzna Chopina

Bogato ilustrowany album, opisujący starania mieszkańców Sochaczewa, mające na celu uczczenie jednego z największych, polskich kompozytorów. Praca powstała w oparciu o unikalne dokumenty, pochodzące ze zbiorów twórcy miejsca kultu Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli – Kazimierza Hugo-Badera.

cena: 40,00 zł

Rocznik Sochaczewski t. 1/2016 (2)

Pierwszy numer periodyku, wydawanego przez sochaczewskie muzeum. Zawiera teksty naukowe i popularnonaukowe, poruszające szerokie spektrum stanu badań historycznych regionu, jak i szereg materiałów źródłowych – w formie relacji, wspomnień i wywiadów. 

cena: 15,00 zł

Rocznik Sochaczewski t. 1/2019 (3)

cena: 25,00 zł

Rocznik Sochaczewski t. 1/2020 (4)

cena: 25,00 zł

Rocznik Sochaczewski t. 1/2022 (5)

cena: 28,00 zł

Mapka Mazowsze Zachodnie

8,00 zł 

INNE WYDAWNICTWA:

14 Wielkopolska Dywizja Piechoty

14 Wielkopolska Dywizja Piechoty, w zamyśle rozpoczyna cykl wydawniczy „Bitwa nad Bzurą 1939 w dokumentach i wspomnieniach”. Wydanie pierwszego tomu zbiega się z setną rocznicą Powstania Wielkopolskiego oraz osiemdziesiątą rocznicą wybuchu II wojny światowej. Nieprzypadkowo więc niniejsze wydawnictwo inicjuje tom poświęcony 14 Wielkopolskiej Dywizji Piechoty, Wielkopolan a których sztandary pułkowe odznaczono – Krzyżem Virtuti Militari a która odegrała w bitwie nad Bzurą istotną rolę. (opis ze strony wydawcy)

cena: 79,80 zł

Historia Militaris Polonica

W historii narodu polskiego młodzi Polacy wychowywani byli w tradycji oręża, przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Wychodząc naprzeciwko zainteresowaniom tradycjami naszych sił zbrojnych, zespół autorów – historyków wojskowości – członków Stowarzyszenia Historyków Wojskowości postanowił przygotować szczególną publikację, zawierającą szkice historyczne, z których każdy ukazuje genezę oraz analizę przebiegu i skutków ważnych bitew, stoczonych przez siły zbrojne państwa polskiego od średniowiecza do II wojny światowej włącznie. (…) Prezentowany tom stanowi początek serii, poświęconej największym bitwom. (…)

cena: 25,00 zł

Chopin – dom urodzenia

Park w Żelazowej Woli zachwyca różnorodną, lecz przemyślaną kompozycyjnie roślinnością oraz pięknym położeniem. Jest więc wdzięcznym obiektem dla fotografów – czego przykładem ten oto album.

cena: 16,00 zł

Zapiski Rabina Wojska Polskiego

Przełożone z hebrajskiego wspomnienia Pinkasa Rosengatena, rabina w polskich jednostkach wojskowych (m. in. w słynnej Dywizji Karpackiej), zwanych potocznie Armią Andersa, człowieka stanowiącego część tej Armii od jej narodzin aż do rozwiązania po kampanii we Włoszech.

cena: 10,00 zł

Byłem fryzjerem katów

Niewiele jest książek dających tak ogromną wiedzę o KL Auschwitz jak wspomnienia Józefa Seweryna. Jego wyjątkowa pozycja w obozie umożliwiła mu obserwację i doświadczenia nietypowe dla więźniów obozów koncentracyjnych. Większość przebywała w jednym, niewielkim obszarze obozu – Seweryn z racji swoich obowiązków poruszał się po całym terenie, miał również przepustkę uprawniającą do wyjścia poza główny obóz. Autor przez prawie dwa lata pracował w obozowych magazynach, a dzięki swoim umiejętnościom był fryzjerem, kelnerem i gońcem SS-manów. Z tego powodu stał się świadkiem wielu przestępstw – świadkiem najbardziej wiarygodnym, bo często z przymusu w nich uczestniczącym. (opis ze strony dystrybutora)

cena: 10,00 zł

Bzura Rawka 1914-1915

Pozycja opisuje przebieg działań wojennych podczas I wojny światowej na terenie powiatu sochaczewskiego. Okolice te, na których przez około roku utrzymywała się linia frontu, są idealnym przykładem do prezentacji wojny pozycyjnej.

cena: 17,00 zł

Bitwa nad Bzurą

Bogato ilustrowana pozycja autorstwa Macieja i Jakuba Wojewodów, przedstawia największej batalii Polskiego Września. Autorzy korzystają w dużej mierze ze źródeł i badań jakie prowadzili współtworząc przez kilka dekad ekspozycję wojenną w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą.

cena: 23,00 zł

Bitwy polskiego września

Monumentalne opracowanie polskiego historyka, pułkownika Wojska Polskiego i uczestnika wojny obronnej w 1939 roku Apoloniusza Zawilskiego. Autor dysponuje nie tylko ogromną wiedzą, ale również umiejętnością jej atrakcyjnego przekazania, co czyni z tej książki pozycję obowiązkową.

cena: 75,00 zł

Moja kompania w Polsce

Pierwsze dni wojny widziane z drugiej strony barykady, oczami żołnierza niemieckiego. Literatura wojenna tego typu jest dość rzadko pojawia się na rynkach wydawniczych, choć stanowi wyjątkową syntezę mentalności żołnierzy niemieckich, walczących na różnych frontach II wojny światowej i wpływu na nią nazistowskiej propagandy.

cena: 28,00 zł

Panzer II vs 7TP

Ta bogato ilustrowana, szczegółowa praca ocenia cechy i specyfikę każdego czołgu, dając jaskrawy i frapujący obraz z punktu widzenia czołgisty na brutalne walki pancerne w szczytowej fazie inwazji na Polskę. (opis dystrybutora)

cena: 28,00 zł

Polska broń pancerna blitzkriegu

Autorzy tej pozycji starają się dokonać oceny efektywności polskich jednostek pancernych w pierwszych dniach II wojny światowej.

cena: 33,00 zł

Poland. The story – 6,00 zł

Kościół Mariacki – 6,00 zł

Warszawa. Parki i ogrody – 6,00 zł

Bzura 1939 – 27,00 zł

Mapa Wojew. Mazowieckiego – 8,00 zł

Mazowieckie impresje – 34, 90 zł

Zamówienia prosimy kierować na adres muzeum@muzeumsochaczew.pl

Wysyłka tylko Pocztą Polską według aktualnego cennika.