Wystawy stałe

Wystawy stałe w sochaczewskim muzeum

Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą prezentuje eksponaty na czterech głównych wystawach stałych. Największą z nich jest ekspozycja poświęcona Bitwie nad Bzurą w 1939 roku uzupełniona o eksponaty związane z czasami okupacji i walkami Polskich Sił Zbrojnych na różnych frontach II Wojny Światowej. Poprzedza ją wystawa upamiętniająca walki nad Bzurą i Rawką w 1915 roku. Oprócz tego muzeum prezentuje sprzęt bojowy Wojska Polskiego na dziedzińcu oraz gromadzi zbiory dotyczące najstarszych dziejów miasta i okolic na wystawie archeologicznej.

Wystawa drugowojenna

Pole Bitwy 1939-1945

h1stalaCutGłówna część ekspozycji broń strzelecka, sprzęt, oporządzenie, umundurowanie, zdjęcia i dokumenty żołnierzy Wojska Polskiego walczących w bitwie nad Bzurą w 1939 roku.

zobacz więcej

Wystawa pierwszowojenna

Nad Bzurą bez zmian

wystawa pierwsza wojna światowa“Nad Bzurą bez zmian”, to jedyna w Polsce wystawa stała, o walkach pozycyjnych I wojny światowej na Mazowszu. Przenieś się w czasie i prześledź dramatyczne wydarzenia z frontu.

zobacz więcej

Wystawa pierwszowojenna

Z dziejów Sochaczewa

Trzy sale na parterze budynku poświęcone są dziejom naszego miasta. Znajdują się tam zabytki archeologiczne, wydobyte podczas prac wykopaliskowych na terenie Sochaczewa i okolic.

zobacz więcej

Wystawa plenerowa

Muzealny skansen sprzętu bojowego

wystawa plenerowa sprzętu Wojska PolskiegoNa dziedzińcu Muzeum prezentujemy ekspozycję plenerową sprzętu bojowego Wojska Polskiego.

zobacz więcej

Wystawa archeologiczna

Przeszłość w ziemi ukryta (czasowo nieczynna)

wystawa archeologiczna Wystawa archeologiczna ukazuje eksponaty związane z pradziejami i średniowieczem Ziemi Sochaczewskiej.

zobacz więcej