FINAŁ XXVI KONKURSU NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

W tegorocznej edycji Konkursu oczekiwaliśmy od uczestników tradycyjnego ujęcia tematu , stworzenia szopki Bożonarodzeniowej w ciekawych aranżacjach zgodnie z duchem historii i tradycji. Zachęcaliśmy uczestników do wykorzystania efektów światła, dźwięku i ruchu. Formy plastyczne, materiały i technikę prac pozostawiliśmy dowolną.

Do Konkursu zgłoszono 95 prac.

Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół podstawowych: Nr 1, nr 3, nr 4, nr 6 w Sochaczewie, w Nowej Suchej, Brzozowie Starym, Kampinosie, Gawłowie, Teresinie, Giżycach, Kapturach, Wymysłowie, Kurdwanowie, Kątach, Wyczółkach i Szymanowie.

Do Konkursu zgłosili prace również: Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Załuskowie, Zespół Szkół Specjalnych w Erminowie, Dom Pomocy Społecznej w Młodzieszynie, rodziny z miasta i sąsiednich gmin oraz przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 7 w Sochaczewie i z Niepublicznego „Tęczowego Przedszkola” w Sochaczewie.

W dniu 7 grudnia br. komisja w składzie:

  • Jadwiga Orczyk-Miziołek – malarka, plastyczka

  • Jan Piątkowski – rzeźbiarz

  • Marcin Hugo-Bader – artysta malarz

  • Beata Tarka – pracownik Muzeum

  • Anna Wachowska – pracownik Muzeum

dokonała przeglądu i oceny prac.

Przy ocenie braliśmy pod uwagę:

  • podejście do postawionego tematu,

  • ciekawe rozwiązania plastyczne i aranżacje,

  • estetykę wykonania szopki – dobór materiałów, wkład pracy i spójność kompozycji.

Szopki, jak co roku, oceniane były w kategoriach:

  • prace indywidualne,

  • prace zespołowe (do 3 osób),

  • prace rodzinne

oraz w czterech grupach wiekowych:

  • 3 – 6 lat

  • 7 – 13 lat

  • 14 – 18 lat

  • osoby dorosłe.

Po długich i trudnych obradach, komisja postanowiła nagrodzić i wyróżnić 43 szopki, spośród zgłoszonych.

Kategoria: Prace indywidualne – grupa wiekowa 7-13 lat

Zgłoszono 35 prac – 13 nagrodzono

I MIEJSCE EX AEQUO

Jakub Kukieła

KL. V, SZKOŁA PODSTAWOWA W NOWEJ SUCHEJ

Sponsor nagrody – Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik

I MIEJSCE EX AEQUO

Zuzanna Adamiak

LAT 13, SZKOŁA PODSTAWOWA W NOWEJ SUCHEJ

Sponsor nagrody – Przewodniczący Rady Miejskiej – Sylwester Kaczmarek

I MIEJSCE EX AEQUO

Maja Martinek

LAT 12, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 W SOCHACZEWIE

Sponsor nagrody – Burmistrz Miasta Sochaczew – Piotr Osiecki

II MIEJSCE EX AEQUO

Gabriela Agacińska

KL I, SZKOŁA PODSTAWOWA W KĄTACH

Sponsor nagrody – Dyrektor SIME Polska – Jerzy Trzciński

II MIEJSCE EX AEQUO

Żaneta Żakowska

LAT 7, SZKOŁA PODSTAWOWA W BRZOZOWIE STARYM

Sponsor nagrody – Dyrektor SIME Polska – Jerzy Trzciński

III MIEJSCE EX AEQUO

Weronika Zawadzka

LAT 10, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 W SOCHACZEWIE

Sponsor nagrody – Kancelaria Notarialna – Jolanta Demczyszyn

III MIEJSCE EX AEQUO

Emilia Góral

LAT 10, SZKOŁA PODSTAWOWA W KAMPINOSIE

Sponsor nagrody – Kancelaria Notarialna – Jolanta Demczyszyn

WYRÓŻNIENIA

Ewa Pawłowska

LAT 8, SZKOŁA PODSTAWOWA W KĄTACH

Sponsor nagrody – Radny Sejmiku Mazowieckiego – Łukasz Gołębiowski

Patrycja Proch

LAT 10, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 W SOCHACZEWIE

Sponsor nagrody – Radny Sejmiku Mazowieckiego – Łukasz Gołębiowski

Wiktor Karpiński

LAT 7, SZKOŁA PODSTAWOWA W BRZOZOWIE STARYM

Sponsor nagrody – Radny Sejmiku Mazowieckiego – Adam Orliński

Tobiasz Wróblewski

LAT 13, SZKOŁA PODSTAWOWA W GAWŁOWIE

Sponsor nagrody – Radny Sejmiku Mazowieckiego – Adam Orliński

Wiktoria Gałkowska

LAT 11, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 W SOCHACZEWIE

Sponsor nagrody – Radny Sejmiku Mazowieckiego – Łukasz Gołębiowski

Łukasz Rogalski

Kl. VI, SZKOŁA PODSTAWOWA W NOWEJ SUCHEJ

Sponsor nagrody – Radny Sejmiku Mazowieckiego – Adam Orliński

Kategoria: Prace zespołowe – grupa wiekowa 7 – 13 lat

Zgłoszono 16 prac – nagrodzono 9 prac

I MIEJSCE

Joanna Kisielewska

Kamelia Wiciak

LAT 11, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 W SOCHACZEWIE

Sponsor nagrody – Poseł na Sejm RP – Maciej Małecki

II MIEJSCE EX AEQUO

Maria Grzelak

Emilia Jędrzejewska

Zosia Bargieł

LAT 8, SZKOŁA PODSTAWOWA W KAMPINOSIE

Sponsor nagrody – Wójt Gminy Sochaczew – Mirosław Orliński

II MIEJSCE EX AEQUO

Lena Grosiak

Ada Szlacheta

LAT 9 i 8, SZKOŁA PODSTAWOWA W WYMYSŁOWIE

Sponsor nagrody – Wójt Gminy Sochaczew – Mirosław Orliński

III MIEJSCE EX AEQUO

Maja Szewczyk

Julia Popielas

LAT 8, SZKOŁA PODSTAWOWA W KAMPINOSIE

Sponsor nagrody – Wójt Gminy Nowa Sucha – Maciej Mońka

III MIEJSCE EX AEQUO

Kornelia Zielińska

Jakub Rutkowski

Natalia Rutkowska

LAT 9, 10,13, SZKOŁA PODSTAWOWA W NOWEJ SUCHEJ

Sponsor nagrody – Wójt Gminy Nowa Sucha – Maciej Mońka

WYRÓŻNIENIA

Barbara Kubiak

Karolina Kamionka

Julia Lachowicz

LAT 12, SZKOŁA PODSTAWOWA W KURDWANOWIE

Sponsor nagrody – Marcin Hugo-Bader

Aleksandra Komorowska

Jan Nagot

LAT 13, SZKOŁA PODSTAWOWA W KAMPINOSIE

Sponsor nagrody – Zakład Usług Budowlanych – Józef Kopala

Tymoteusz Jaszczak

Olga Majchrzak

Maksymilian Sławiński

LAT 10, SZKOŁA PODSTAWOWA W NOWEJ SUCHEJ

Sponsor nagrody – Kancelaria Notarialna – Anna Bugalska-Maik

Miłosz Panek

Patryk Famulski

LAT 11 i 12, SZKOŁA PODSTAWOWA W NOWEJ SUCHEJ

Sponsor nagrody – Kancelaria Notarialna – Anna Bugalska-Maik

Kategoria: Prace indywidualne – grupa wiekowa 14 – 18 lat

Zgłoszono 4 prace – wyróżniono 3 prace

WYRÓŻNIENIA

Paweł Arkuszewski

LAT 14, SZKOŁA PODSTAWOWA W GIŻYCACH

Sponsor nagrody – Dwutygodnik Ziemia Sochaczewska – Daniel Wachowski

Fabian Piątkowski

LAT 14, SZKOŁA PODSTAWOWA W GIŻYCACH

Sponsor nagrody – Radio Sochaczew – Iwona i Paweł Skumiał

Agata Bylicka

LAT 14, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 W SOCHACZEWIE

Sponsor nagrody – Firma SEZAM – Lidia i Marek Stępowscy

Kategoria: Prace zespołowe – grupa wiekowa 14 – 18 lat

Zgłoszono prac 6 – wyróżniono 3

WYRÓŻNIENIA

Angelika Lesik

Aleksandra Myszyńska

LAT 16 i 14, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Załuskowie

Sponsor nagrody – Hotel CHOPIN – Maryla Pliszka

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych

w Erminowie

Sponsor nagrody – SIME Polska – Jerzy Trzciński

Kinga Plichta

Bartłomiej Chmielewski

LAT 17, ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. J. IWASZKIEWICZA

W SOCHACZEWIE

Sponsor nagrody – SIME Polska – Jerzy Trzciński

Kategoria: Prace rodzinne

Zgłoszono 21 prac – nagrodzono 6

I MIEJSCE

Natalia, Dominik, Rafał Rychlewscy

WIKCINEK, GM. NOWA SUCHA

Sponsor nagrody – Starostwo Powiatowe w Sochaczewie – Jolanta Gonta

II MIEJSCE EX AEQUO

Aleksandra Wilczyńska z rodziną

KAMPINOS

Sponsor nagrody – Miejska Biblioteka Publiczna – Barbara Bronicz

II MIEJSCE EX AEQUO

Michalina i Maria Wachowskie

SOCHACZEW

Sponsor nagrody – Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą

Paweł Rozdżestwieński

III MIEJSCE

Bartosz i Zuzanna Szewczyk z rodzicami

NOWA SUCHA

Sponsor nagrody – Muzeum Kolei Wąskotorowej

Grzegorz Kropiak

WYRÓŻNIENIA

Patryk Gawłowski z mamą

MŁODZIESZYN

Sponsor nagrody – FIRMA MONTOBUD – ZDZISŁAW PAKUŁA

Barbara i Aleksandra Kobiereckie

ZALESIE

Sponsor nagrody – FIRMA MONTOBUD – ZDZISŁAW PAKUŁA

Kategoria: Prace osób dorosłych

Zgłoszono 4 prac – wyróżniono 4

WYRÓŻNIENIA

Jan Korpowski

SOCHACZEW

Sponsor nagrody – Burmistrz Miasta Sochaczew – Piotr Osiecki

Jolanta Małczak

PLECEWICE

Sponsor nagrody – Sochaczewskie Centrum Kultury – Artur Komorowski

Teresa Mączak

Lechosław Banach

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ

W MŁODZIESZYNIE

Sponsor nagrody – Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą

– Paweł Rozdżestwieński

Kamil Rajkowski

SOCHACZEW

Sponsor nagrody – Firma „MONTOBUD” – Zdzisław Pakuła

Kategoria: najmłodsi uczestnicy

Zgłoszono 10 prac – wyróżniono 5

WYRÓŻNIENIA

Grupa “Motylki”

MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 7 W SOCHACZEWIE

Grupa “Pszczółki”

MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 7 W SOCHACZEWIE

Grupa “Smerfy”

NIEPUBLICZNE „TĘCZOWE PRZEDSZKOLE” W SOCHACZEWIE

Maria Godosz

LAT 6, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W SOCHACZEWIE

Jakub Kamiński

LAT 6, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W SOCHACZEWIE

Oddział Przedszkolny

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W SOCHACZEWIE

Nagrody Ks. Proboszcza parafii św. Wawrzyńca

w Sochaczewie

Maja Król

SZKOŁA PODSTAWOWA W BRZOZOWIE

Maciej Skorupa

SZKOŁA PODSTAWOWA W NOWEJ SUCHEJ

Albert i Ksawery Maślanka z rodzicami

MŁODZIESZYN

Konstanty, Kajetan, Melania i Kalina Koper

SZKOŁA PODSTAWOWA W KĄTACH

Ksawery Serwiński z mamą

MOKAS

Dziękujemy nauczycielom ze szkół podstawowych, Ośrodków Opiekuńczo – Wychowawczych, przedszkoli za zainteresowanie Konkursem i ukierunkowanie dzieci i młodzieży.

Dziękujemy również sponsorom za zainteresowanie i wsparcie naszego Konkursu:

1. Minister, Poseł na Sejm RP – Maciej Małecki

2. Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik

3. Wiceprzewodniczący Sejmiku Wojew. Mazowieckiego – Adam Orliński

4. Radny Sejmiku Mazowieckiego – Łukasz Gołębiowski

5. Starosta Powiatu Sochaczewskiego – Jolanta Gonta

6. Burmistrz Miasta Sochaczew – Piotr Osiecki

7. Przewodniczący Rady Miejskiej w Sochaczewie – Sylwester Kaczmarek

8. Wójt Gminy Sochaczew – Mirosław Orliński

9. Wójt Gminy Nowa Sucha – Maciej Mońka

10. Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej – Barbara Bronicz

11. Dyrektor Sochaczewskiego Centrum Kultury – Artur Komorowski

12. Muzeum Kolei Wąskotorowej – Grzegorz Kropiak

13. Dyrektor MZS i PBnBzurą – Paweł Rozdżestwieński

14. SIME Polska – Jerzy Trzciński

15. Kancelaria notarialna – Jolanta Demczyszyn

16. Kancelaria notarialna – Anna Bugalska-Maik

17. Dwutygodnik ”Ziemia Sochaczewska” – Daniel Wachowski

18. Radio „Sochaczew” – Iwona i Paweł Skumiał

19. Artysta plastyk – Marcin Hugo-Bader

20. Hotel „CHOPIN” – Maryla Pliszka

21. Firma „MONTOBUD” – Zdzisław Pakuła

22. Zakład Usług Budowlanych – Józef Kopala

23. Firma SEZAM – Lidia i Marek Stępowscy

Dziękujemy uczestnikom Konkursu i zapraszamy do udziału w XXVII edycji w 2020 r.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *