Szopka Mazowiecka – pokonkursowa wystawa w muzeum

10 grudnia w Muzeum odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie organizowanego od 24 lat Konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową. Tegoroczny konkurs ogłoszony pod hasłem “Szopka Mazowiecka” zaskoczył organiatorów ilością prac i ich wysokim poziomem. Do konkursu zgłoszone zostały 104 Szopki Bożonarodzeniowe.

Przepiękne, nastrojowe kompozycje w których uczestnicy zaaranżowali Cud Narodzenia Pańskiego na mazowieckiej wsi, w znanych i podziwianych obiektach architektonicznych na Mazowszu. Wykorzystali charakterystyczne elementy krajobrazu i symbole mazowieckie. “Szopka w polskich młynach Szymanów”, “Betlejem w Żelazowej Woli”, “Boże Narodzenie na wsi mazowieckiej”, “Boże Narodzenie w Nieborowie”, “Kościół w Kurdwanowie”, “Szopka na Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie” to tylko niektóre tytuły zgłoszonych prac.
Szopki oceniano w kategoriach prace indywidualne, zespołowe, rodzinne i w grupach wiekowych: 7-12 lat, 13-15 lat, dorośli, najmłodsi uczestnicy. Najciekawsze prace w tym roku to szopki rodzinne i szopki uczniów szkół podstawowych. Pokonkursowa wystawa szopek czynna będzie od 10.12.2016 do 31.01.2017. Mazowieckie wierzby szumią już w Muzeum o Bożym Narodzeniu! Zapraszamy wszystkich zainteresowanych (dla uczestników konkursu wstęp wolny).

Beata Tarka

Zdjęcia szopek

» Protokół konkursu

Zdjęcia z otwarcia wystawy

Komentarze