Niezwykłe spotkania autorskie 9 czerwiec 2023

W piątek od 14:30 zapraszamy na dwa spotkania autorskie

Spotkanie z Jolantą Śmielak–Sosnowską, autorką książka „Lubię rozmawiać cz. II”

Pierwsza część „Lubię rozmawiać” ukazała się cztery lata temu i stanowiła przegląd najważniejszych tekstów, jakie autorka zamieściła na łamach „Ziemi Sochaczewskiej”, z którą jest związana od ponad 25 lat. Część druga to kolejne rozmowy poświęcone m.in. historii zacnych rodów, początkom muzeum ziemi sochaczewskiej, ale też przyszłości, jak choćby rozmowa z Olkiem Warchałowskim, który po studiach w Oxfordzie rozpoczął pracę w ekipie McLarena i spełnia młodzieńcze fascynacje jako projektant modelu szybkiego auta dla jednego z najsłynniejszych teamów Formuły 1.

Spotkanie z Andrzejem Novak-Zemplińskim autorem albumu „Życie wokół koni”.

Album miał powstać w połowie 2020 roku, ale prace nad nim zahamowała pandemia. Wydawnictwo to przegląd 50 lat artystycznej aktywności Andrzeja Novák-Zemplińskiego i podsumowanie ekspozycji będącej jednocześnie formą upamiętnienia 70 urodzin artysty. Wystawę jego prac otwarto w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą w 2019 roku, po roku przygotowań. Na ekspozycji udało się zgromadzić i pokazać ponad pięćdziesiąt prac artysty, dzieł z niemałym trudem sprowadzonych do Sochaczewa z wielu prywatnych kolekcji rozrzuconych po całym świecie. To była jedna z najbardziej niezwykłych wystaw dekady.