Michał Górny zostaje dyrektorem MZSiPBNB. Nowa koncepcja rozwoju.

Z dniem dzisiejszym dyrektorem Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą został Michał Górny, dotychczasowy kierownik działu zbiorów.

Wręczenie nominacji przez burmistrza miasta, Piotra Osieckiego (fot. UM w Sochaczewie)

Michał Górny ma 31 lat. Na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza ukończył dwa kierunki studiów – archeologię i historię (specjalizacja: historia wojskowości), a na Uniwersytecie Łódzkim studia podyplomowe z zakresu Rzeczoznawstwo Uzbrojenia. Obecnie na Uniwersytecie Warszawskim, w Ośrodku Badań nad Antykiem Europy Południowo-Wschodniej kończy studia doktoranckie. Brał udział w badaniach archeologicznych m.in. na Ukrainie, w Bułgarii, w Turkmenistanie i Rumunii. Wielokrotnie sięgał po stypendia Prezydenta Sieradza, rektorskie dla najlepszych studentów i najlepszych doktorantów. Jest współautorem publikacji naukowych „Bzura 1914 – 1915” oraz “Śladami partii Kazimierza Mielęckiego. Studium historyczno-archeologiczne” a także autorem licznych artykułów naukowych i popularnonaukowych publikowanych m.in. w czasopiśmie historycznym “Mówią Wieki”.

Zachęcamy do zapoznania się z koncepcją rozwojową muzeum.

Michał Górny – Koncepcja Programowa na lata 2022–2025