Ferie 2022 – ciekawe i aktywne propozycje Muzeum

Zapraszamy serdecznie na Rajd szlakiem Powstania Styczniowego, który będzie miał miejsce na terenie Puszczy Kampinoskiej – jednego z najważniejszych miejsc na mapie powstańczej. Rajd rozpocznie się na parkingu w Granicy, gdzie zaczynają się szlaki piesze Parku. Stąd następnie udamy się do Sosny Powstańców – starego drzewa który był świadkiem mordu dokonanego przez oddziały kozackie na schwytanych powstańcach – uczestnikach potyczki pod Budą Zaborowską w dniu 10 kwietnia 1863 roku. Końcowym punktem rajdu jest polana wypoczynkowa na terenie Granicy, gdzie czekać będzie ognisko, ciepła zupa, oraz pamiątkowe odznaki w kształcie pieczęci Rządu Narodowego z 1863 roku. Na trasie zorganizowane zostaną punkty na których historycy – specjaliści od Powstania Styczniowego, opowiedzą o tym krwawym i najdłuższym powstaniu w polskiej historii.Wyznaczony szlak ma długość 16 km, a jego przejście zostanie zrealizowane w około cztery godziny.Wpisowe 20 zł.

Wszystkim zapisującym się na Rajd telefonicznie przypominamy o dokonywaniu wpłat na konto:

85 9283 0006 0000 2011 2000 0010 (w tytule prosimy napisać “Rajd Szlakiem Powstania Styczniowego).