Chopin i Szembek

Już w najbliższą niedzielę, 28 sierpnia, zapraszamy na coroczne muzealne wydarzenie związane z przybyciem Fryderyka Chopina do Sochaczewa w sierpniu 1830 roku.
Od godziny 14 w Parku im. Fryderyka Chopina czekać na państwa będzie szereg atrakcji – starych jak i nowych. Nie zabraknie obozowiska żołnierzy czasów Królestwa Polskiego, pokazu musztry rodem z okresu Księstwa Warszawskiego, czy działoczynów artyleryjskich. Zaprezentowana zostanie także broń palna z lat 1830 – 1860.
Na wszystkich zwiedzających czeka także stanowisko muzealne z pamiątkami związanymi z kultywacją pamięci o Fryderyku Chopinie, plansze edukacyjne poświęcone generałowi Szembekowi, a w muzeum – wykłady.

Zwieńczeniem imprezy będzie koncert laureatów Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego na Mazowszu, oraz Ryana Martina Bradshawa z Austrii.