Nabór do pracy w muzeum

Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą poszukuje historyka specjalizującego się w II Wojnie Światowej, ze szczególnym naciskiem na znajomość tematyki Wojska Polskiego w latach 1939 – 1945.

Poszukiwany pracownik obejmie stanowisko pracownika merytorycznego w Dziale Zbiorów, a do jego obowiązków będzie należeć:

– Opracowywanie zabytków.
– Przygotowanie dokumentacji darowizn, depozytów i użyczeń.
– Praca przy realizacji wystaw czasowych.
– Czynności inwentaryzacyjne i archiwizacyjne.
– Oprowadzanie wycieczek.
– Pełnienie dyżurów weekendowych.
– Przygotowywanie materiałów merytorycznych, w tym tekstów naukowych.

Dokładne obowiązki zostaną omówione podczas procesu rekrutacyjnego.

Wymagania niezbędne:

– Wykształcenie wyższe magisterskie na kierunku historia, historia spec. wojskowość lub archeologia
– Wiedza z zakresu Kampanii Wrześniowej, wojskowości II RP oraz partyzantki polskiej z lat 1939 – 1945.
– Znajomość ustawodawstwa w zakresie ochrony zabytków oraz ustawy o muzealnictwie.
– Podstawowa umiejętność obsługi komputera.

Mile widziane:

Znajomość języka angielskiego, rosyjskiego lub niemieckiego.
Znajomość technik konserwacji zabytków.
Wiedza na temat wojennej historii powiatu sochaczewskiego, z naciskiem na I i II Wojnę Światową.
Lekkie pióro i umiejętność tworzenia tekstów o charakterze popularno-naukowym lub naukowym.

Muzeum oferuje:

-Pracę na pełen etat w oparciu o umowę o pracę.
-Możliwość pracy przy jednych z największych zbiorów muzealnych związanych z historią Wojska Polskiego i Kampanią Wrześniową.

CV proszę wysyłać na mail: dyrekcjamzs@gmail.com