Sprawozdanie z III Rajdu szlakiem powstania styczniowego

III Rajd Szlakiem Powstania Styczniowego w Puszczy Kampinoskiej za nami.
Niemal 100 uczestników, rekonstruktorzy, harcerze, muzealnicy, oraz kot – wszyscy mają za sobą liczącą 15 kilometrów trasę (poza kotem) z miejsca zbiórki w Granicy, do Sosny Powstańców. Podczas puszczańskiego spaceru opowiedzieliśmy historię oddziału mjr. Walerego Remiszewskiego i bitwy pod Budą Zaborowską, nie brakło także opowieści o samej specyfice powstania.
Nieocenionym wsparciem był oczywiście Kampinoski Park Narodowy, który nie tylko wspomógł nas organizacyjnie, ale także umożliwił dokładne obejrzenie chat puszczańskich dla wszystkich chętnych.
Na końcu naszego rajdu na uczestników czekał ciepły krupnik, ogniska oraz stanowisko edukacyjne z rekonstruktorami. Nie zabrakło także pamiątkowych odznak, w postaci herbu pieczętnego Rządu Narodowego z lat 1863/1864.
Jednocześnie dziękujemy Samorządowi Województwa Mazowieckiego który był naszym partnerem i wspierał nas w organizacji wydarzenia.
Do zobaczenia na szlaku w przyszłym roku!
Zdjęcia: Robert Sobieraj.

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego