Rajd szlakiem powstania styczniowego 2024

Śnieg za oknem, zbliżają się ferie, więc pora na ogłoszenie kolejnej edycji naszego Rajdu Szlakiem Powstania Styczniowego.
27 stycznia widzimy się na parkingu w Granicy, o godzinie 9:00, i w towarzystwie rekonstruktorów kierujemy się do Sosny Powstańców w miejscowości Górki, a następnie wracamy do Granicy, gdzie czekać będzie ognisko, krupnik, oraz dodatkowe atrakcje.
Zapisy przyjmujemy w Muzeum, drogą mailową, oraz telefonicznie. W zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska. Wpłaty na rajd w wysokości 25 zł prosimy o dokonywanie poprzez przelew na konto:

14 9011 0005 0013 1977 2000 0030,
(tytułem: Imię i Nazwisko, Rajd 2024) lub wpłatę na miejscu w Muzeum.

Zachęcamy do pośpiechu – z uwagi na miejsce naszego rajdu, czyli Kampinoski Park Narodowy, liczba uczestników ograniczona.
Jednocześnie prowadzimy zapisy na zajęcia feryjne w Muzeum:
18.01.2024, 11:00 – zajęcia archeologiczne dla najmłodszych
Podobnie jak w latach ubiegłych, będzie to spotkanie edukacyjne o pracy archeologa i opowieść o prahistorii człowieka. Oprócz filmu edukacyjnego będzie rysowanie ceramiki i prezentacja sprzętu archeologicznego.
25.01.2024, 11:00 – budowanie zamku – zajęcia dla najmłodszych.
Zajęcia dla dzieci, poświęcone historii sochaczewskiego zamku w nieco nietypowej oprawie – oprócz samej opowieści, dzieci będą miały za zadanie zbudować z różnych materiałów (papier, karton, plastelina, zapałki, itd) swoją wizję zamku książąt mazowieckich.