XXVIII KONKURS NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

REGULAMIN XXVIII KONKURSU NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ
„SZOPKA Z CZTERECH ŚWIATA STRON”

I. ORGANIZATOR KONKURSU:
Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą w Sochaczewie,
Pl. Kościuszki 12, 96-500 Sochaczew, tel. (46) 862 33 09,
e-mail: muzeum@muzeumsochaczew.pl,
strona internetowa: www.muzeumsochaczew.pl.

II. TEMAT I CEL KONKURSU:
„SZOPKA Z CZTERECH ŚWIATA STRON”
Celem tegorocznego konkursu jest propagowanie szopkarstwa inspirowanego całym światem i przedstawienie obyczajów pochodzących z rożnych zakątków ziemi związanych z Bożym Narodzeniem.

III. TECHNIKA:
1. Maksymalne gabaryty szopki nie powinny przekraczać 40×50 cm podstawy.
2. Formy plastyczne, materiały oraz technikę prac pozostawiamy dowolną.
3. Nie dopuszcza się wykorzystywania elementów seryjnych produkcji (figurek, pocztówek, elementów dekoracji).
4. Prosimy o wewnętrzną (w szkołach, placówkach) weryfikację prac.
5. Prace powinny być wykonane w sposób trwały, uniemożliwiający dekompozycję w trakcie prezentacji na wystawie.

IV. WARUNKI UCZESTNICTWA:
Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich zainteresowanych: dorosłych, młodzież i dzieci. Prace oceniane będą w kategoriach:
– prace indywidualne
– prace zespołowe (do 3 osób)
– prace rodzinne
oraz w czterech grupach wiekowych:
– 3-6 lat
– 7-13 lat
– 14-18 lat
– osoby dorosłe

1. Do każdej pracy należy dołączyć metryczkę uczestnika, na której powinny znajdować się: tytuł lub krótki opis, imię, nazwisko i wiek uczestnika, adres szkoły/adres kontaktowy (wzór na stronie internetowej Muzeum). Metryczka powinna być umocowana na sznurku w widocznym miejscu.
2. Do każdej pracy należy dołączyć kartę zgłoszenia (według wzoru dostępnego na stronie internetowej Muzeum).
3. Autorzy szopek wyrażają zgodę na publikowanie i wykorzystywanie materiałów fotograficznych i filmowych, dotyczących przekazanych prac i ich autorów w publikacjach i mediach. Jednocześnie autorzy prac wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora.
4. Przystąpienie do Konkursy oznacza akceptację regulaminu.
5. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora.

V. ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU:
Prace należy zgłaszać do 2 grudnia br. do Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą w Sochaczewie, Pl. Kościuszki 12. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i otwarcie wystawy planowane jest na 10 grudnia 2022 r. w Muzeum. Nagrodzone prace będą eksponowane na wystawie pokonkursowej, czynnej od 10 grudnia br. do końca stycznia 2023 r. Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Muzeum zastrzega sobie możliwość zmiany formy rozstrzygnięcia konkursu i wręczenia nagród.

ZAŁĄCZNIKI:

Karta_zgłoszeniowa_2022