Wycieczka z Uniwersytetu Łódzkiego

W niedzielę, 15 stycznia 2017 roku nasze muzeum odwiedziła grupa słuchaczy studiów podyplomowych “Rzeczoznastwo uzbrojenia” z Uniwersytetu Łódzkiego. 20 – osobowa grupa zwiedziła wystawę archeologiczną, wystawę “Nad Bzurą bez zmian” prezentującą zabytki i zdjęcia archiwalne z okresu I wojny światowej nad dolną Bzurą oraz wystawę “Pole Bitwy 1939-1945” z eksponatami z okresu II wojny światowej. Ponadto zaprezentowaliśmy także mniej znane eksponaty magazynowe, m.in. karabiny pochodzące z ubiegłorocznych prac wykopaliskowych pod kierunkiem Pani prof. Anny Zalewskiej w Borzymówce (gm. Nowa Sucha).
Nasi goście byli pod wrażeniem ilości oraz różnorodności naszych eksponatów oraz wystaw muzealnych. Szczególne zainteresowanie wzbudził magazyn Stowarzyszenia Muzealna Grupa Historyczna II / 18 pp z licznymi mundurami oraz innymi elementami uzbrojenia wykorzystywanymi przy licznych rekonstrukcjach i wydarzeniach historycznych, w których braliśmy udział.

Dziękujemy naszym gościom za odwiedzenie muzeum oraz za przekazanie dwóch książek dla naszej muzealnej biblioteki!