Wizyta Sekretarza Stanu Pana Jarosława Sellina w sochaczewskim muzeum

wizyta2marca

W dniu 2 marca 2016 roku sochaczewskie muzeum odwiedził Pan Jarosław Sellin – sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Panu ministrowi towarzyszyli:  poseł na sejm RP Arkadiusz Czartoryski oraz dyrektor programowy Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 Pan Mariusz Wójtowicz-Podhorski.

Minister obejrzał wystawę “Krew Kurz Pamięć”, szczególnie interesując się części ekspozycji poświęconej walkom nad Bzurą w 1939 roku. Uwagę Pana Ministra zwróciły m.in. osobiste przedmioty należące do pojedynczych żołnierzy znad Bzury, w tym pamiątki po generałach: Kutrzebie, Grzmot-Skotnickim, Władzie i Abrahamie.

sellin-wpis

Część spotkania dotyczyła rozwoju muzeum w Sochaczewie oraz przyszłości placówki, która jest ewenementem wśród miejskich muzeów i jej zbiory znacznie przekraczają miejski status placówki. Muzeum w Sochaczewie, jest obok muzeum w Verdun największym muzeum jednej bitwy. W Sochaczewie znajduje się również największy cmentarz żołnierzy Wojska Polskiego poległych w jednej bitwie na którym spoczywa ponad 3600 poległych.

wpis-2

Na zakończenie wizyty Pan Minister i Pan Poseł wpisali się do księgi pamiątkowej muzeum.

 

Komentarze