Uroczyste otwarcie wystawy “Pole Bitwy 1939-45”

Latem 2013 r. w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą w Sochaczewie rozpoczął się generalny remont elewacji zewnętrznej. Remont zabytkowej, XIX wiecznej siedziby uniemożliwił ruch  turystyczny, dlatego też na czas prac muzeum pozostawało nieczynne dla zwiedzających. Prace przy elewacji południowej i wschodniej zbiegły się z modernizacją wystawy stałej “Pole Bitwy 1939 -45 r.“, która stanowi główną atrakcję sochaczewskiego muzeum.

Ekspozycja jest największym w Polsce zbiorem pamiątek  podniesionych z pobojowiska Bitwy nad Bzurą 1939 r., oraz wielu innych eksponatów z okresu okupacji niemieckiej i pól bitewnych II wojny światowej.

otwarcieWystawy
Wystawa przechodziła I etap modernizacji, obejmujący remont i aranżację powierzchni wystawienniczych oraz wymianę oświetlenia sal ekspozycyjnych. Do oświetlenia zbiorów zainstalowano nowoczesne reflektory w technologii LED. W ramach działań zrealizowano też przebudowę dioram, konserwację stelaża, zamontowano także nowoczesne prezentery ekspozycyjne i częściowo multimedia do lekcji muzealnych. Dzięki przebudowie wystawa wzbogaciła się o nowy materiał archiwalny z okresu II RP i drugiej wojny światowej, zaprezentowany na wielkoformatowych wydrukach.

Wszystkich sympatyków historii zapraszamy do zwiedzania wystawy “Pole Bitwy 1939-45” w nowej odsłonie!

Pierwszy etap modernizacji wystawy stałej “Pole Bitwy 1939-45” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Komentarze