Ziemia odkrywa kolejne tajemnice

Do muzeum trafiły dziś kolejne skarby – mieszkaniec Sochaczewa przekazał nam ciekawą kolekcję broni krótkiej, pochodzącej z okresu II Wojny Światowej. Znajdują się w niej pistolety kieszonkowe – trzy sztuki kalibru 7,65mm, jeden pistolet, prawdopodobnie mauser, kalibru 7,65mm, dwa kolejne produkcji austro-węgierskiej, dwa scyzoryki, zamek od karabinu systemu mauser.

depozytAK

Wrześniową ciekawostką jest magazynek od legendarnego polskiego karabinu przeciwpancernego “Ur”. Zabytki znajdowały się w pojemniku na zapalniki – choć fakt ten ciężko to na tę chwilę jednoznacznie ustalić z uwagi na dość mocno posuniętą korozję.

Jak widać, pomimo upływu lat, ziemia nadal odsłania kolejne tajemnice – wiele z nich, wciąż czeka na swoje odkrycie. Na tropie jednej z nich jest aktualnie nasze muzeum. Jeśli potwierdzą się informacje odnośnie lokalizacji i “wagi” skarbu, prawdopodobnie już w październiku nasza placówka rozpocznie próby wydobycia ukrytego obiektu który, wszystko na to wskazuje, będzie ogromną sensacją.

Komentarze