“Sochaczew 1918 r.” – widowisko historyczne

Tegoroczne widowisko “Sochaczew 1918 r.”, wg scenariusza i w reżyserii Jakuba Wojewody i Dawida Żakowskiego za nami. Tym razem dzięki współpracy Stowarzyszenia Muzealna Grupa Historyczna i Teatru Maska udało się ukazać znacznie więcej epizodów związanych z dziejami Sochaczewa w latach 1914-18 r. W animacji wzięło udział ponad 30 rekonstruktorów, aktorów i epizodystów. Na scenie, którą stanowił jak co roku plac Kościuszki, mogliśmy zobaczyć w historycznych mundurach i strojach żołnierzy armii carsko-rosyjskiej, cesarsko -niemieckiej, siostry Czerwonego Krzyża,cywilów, druhów-strażaków, a także członków Polskiej Organizacji Wojskowej (POW) i in.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przy organizacji widowiska a w szczególności : p. Piotrowi Osieckiemu – Burmistrzowi miasta Sochaczew, p.Joannie Niewiadomskiej-Kocik- naczelnik wydziału kultury, turystyki i promocji w urzędzie miejskim w Sochaczewie, p.Pawłowi Rozdżestwieńskiemu – dyrektorowi Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą w Sochaczewie, p. Arturowi Komorowskiemu- dyrektorowi Sochaczewskiego Centrum Kultury, p. bryg. Piotrowi Piątkowskiemu- komendantowi powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie, p. Dariuszowi Krawczykowi -prezesowi Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej 79. pułku piechoty Strzelców Słonimskich. Foto Miasto Sochaczew.