Otwarcie wystawy malarstwa Stanisława Witloda Bieniasa

W najbliższą sobotę, 10 czerwca 2017 roku, zapraszamy wszystkich na otwarcie wystawy pochodzącego z Sochaczewa artysty, Stanisława Witloda Bieniasa. Uroczystość otwarcia rozpocznie się o godz. 10:00 w sali wystawowej naszego muzeum w ramach tegorocznych Dni Sochaczewa.

Notka biograficzna

STANISŁAW WITOLD BIENIAS  (ur. 1948) – absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Studia ukończył w  Katedrze  prof. prof. P. Biegańskiego i A. Tomaszewskiego. W czasach studenckich organizuje szereg wystaw swoich prac (rysunek, akwarela, olej). Po ukończeniu studiów poświęca się całkowicie malarstwu, nie zrywa jednak zupełnie z dziedziną swojej uniwersyteckiej edukacji. W jego twórczości często pojawiają się  tematy starej polskiej architektury na tle malowniczych pejzaży , przedstawianych w różnych  porach roku. W 1983r. otrzymuje uprawnienia ministra kultury i sztuki w dziedzinie malarstwa sztalugowego. Od 1980r. jest członkiem organizacji  plastyków warszawskich.