Obchody 77. Rocznicy Bitwy nad Bzurą 1939 r.

Muzeum, jako współorganizator, zaprasza na tegoroczne uroczyste obchody 77. rocznicy Bitwy nad Bzurą. W tym roku wydarzenie połączone jest z nadaniem sztandaru 38. Sochaczewskiemu Dywizjonowi Zabezpieczenia Obrony Powietrznej imienia majora Feliksa Kozubowskiego.

obchody rocznicy bitwy nad Bzurą
Uroczystość ta odbędzie się o godzinie 16:00 na placu Kościuszki a po tym wydarzeniu zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na widowisko historyczne pt. “Obronić Miasto! Sochaczew 1939 r.” – które rozpocznie się o godz. 19:00 na podzamczu. Więcej informacji w poniższym programie uroczystości:

PROGRAM UROCZYSTOŚCI:

• 13:30: Polowa Msza Św. na cmentarzu żołnierzy WP przy al. 600-lecia w Sochaczewie, połączona z Apelem Pamięci Poległych w Bitwie nad Bzurą 1939 r.
  • 16:00: Uroczyste nadanie sztandaru 38. Sochaczewskiemu dywizjonowi zabezpieczenia Obrony Powietrznej (plac Kościuszki).
  • 19:00: “Obronić Miasto! Sochaczew 1939 r.”- widowisko historyczne (podzamcze).

DODATKOWO:

• polowe muzeum, pokazy sprzętu wojskowego, poczęstunek grochówką żołnierską,
  • występ wokalnego zespołu Patria i inne.
  • Zapraszamy!