Noc Muzeów 2021 – podsumowanie

Kolejny dzień atrakcji związanych z Nocą Muzeów za nami. Na szczęście pogoda dopisała, a co za tym idzie także i frekwencja.

W ciągu dnia oprócz darmowego zwiedzania muzeum, można było się z nami spotkać online, podczas trzech przygotowanych przez pracowników Muzeum wykładów historycznych, oraz wirtualnej premiery nowego sochaczewskiego rocznika.

Na skansenie, po zamknięciu sal wystawowych odbyły się pokazy rycerskie, oraz artyleryjskie. Stąd również startowali uczestniczy spaceru pt. Szlakiem obrońców Sochaczewa w 1939 roku. Na spacerowiczów czekały na ostatnim przystanku w Muzeum Kolei Wąskotorowej nagrody w postaci specjalnej odznaki, a pierwsze 50 osób otrzymało dodatkowo Voucher na darmowy przejazd sochaczewską “ciuchcią”. Aż 100 osób – głównie rodzin, zdecydowało się na skorzystanie z tej atrakcji.

Tymczasem na muzealnym dziedzińcu aż do godziny 20:00 rozlegał się szczęk mieczy, oraz huk armat. Gdy cichł, nasi goście mogli wysłuchać gawęd o dawnych taktykach walki, rodzajach uzbrojenia, oraz podejrzeć życie codzienne naszych parających się wojaczką przodków..

Po godzinach otwarty był także pawilon, na którym można było obejrzeć wystawę prac Marcina Hugo-Badera, a także porozmawiać z artystą osobiście o inspiracjach i historii ich powstania.

Cóż pozostaje nam mieć nadzieję, że osoby, które nas tego dnia odwiedziły, wyszły z muzeum zadowolone i odwiedzą nas w przyszłym roku na kolejnej Nocy Muzeów, albo wcześniej na innej muzealnej imprezie.

Ta nie powiodłaby się bez pomocy zaprzyjaźnionych grup rekonstrukcyjnych:

Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 51 pułku piechoty Strzelców Kresowych.

Poczet Rycerski Herbu Sobol

Grupa Strzelectwa Historycznego Czarna Kompania

Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 79 Pułku Piechoty Strzelców Słonimskich Im. Hetmana Lwa Sapiehy

GRH 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich

oraz 4 Sochaczewskiej Drużyny Harcerskiej “Koniczyna” im. Henryka J. Chmielewskiego.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *