Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w muzeum

Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą oraz Stowarzyszenie Muzealna Grupa Historyczna im.II/18 pp zapraszają na X Muzealne Spotkania z Żołnierzami wyklętymi. Obchody odbędą się w czwartek 1 marca 2018 roku, poniżej przedstawiamy szczegółowy program:

Witkowice

• 11.00 – Światła Pamięci przy pomniku porucznika Łukasza Cieplińskiego.

Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą:

• 12.00 – “Akcja Burza”- otwarcie wystawy IPN
  • 12.20 – “Wyklęci znad Bzury”-wykład o żołnierzach niezłomnych, uczestnikach Bitwy nad Bzurą 1939 r. -kustosz Jakub Wojewoda.
  • 12.40 – “Patrol oddziału “Iskra” Ruch Oporu Armii Krajowej, zima 1946 r” – prezentacja zdjęć- Stowarzyszenie Muzealna Grupa Historyczna im.II/18 pp., foto Łukasz Wojtczak, Paweł Olszak
  • 13.00 – Odsłonięcie na budynku muzeum tablicy pamiątkowej majora Władysława Starzyka “Korwin” i kapitana Wilhelma Kosińskiego “Mścisław”.