Międzynarodowa Noc Muzeów 2017

Jak co roku w maju, zapraszamy do Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą na Międzynarodową Noc Muzeów. Tegoroczną imprezę organizujemy wspólnie z Sochaczewskim Centrum Kultury. Od godziny 18:00 aż do północy muzeum będzie otwarte dla wszystkich zwiedzających, w tym czasie oprócz nieodpłatnego zwiedzania naszych wystaw stałych, na wszystkich gości będzie czekać szereg innych atrakcji. Szczegółowy program poniżej.

Noc Muzeów w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą

18.00 – Premiera książki „Sochaczew historia miasta”, spotkanie z autorami: Jakubem Wojewodą i Mariuszem Samborskim.
19.00 – Otwarcie wystawy Grupy Artystycznej „Jutrzenka” kierowanej przez Przemka Stachowskiego działającej w Sochaczewskim Centrum Kultury
19.30 – Otwarcie mini zoo-„Nocne ptaki drapieżne- sowy, puchacze, puszczyki”.
20.00 – 21.30 – Cykl wykładów i prezentacji:

1. „Stary Sochaczew” – Radosław Jarosiński i Tomasz Mazurkiewicz, prezentacja pt. „Sochaczew w wojennym obiektywie 1939-1945”;
2. Mariusz Samborski – wykład pt. „Statut Sochaczewski 1377 r., Siemowita III Starszego”;
3. Agnieszka Sławińska – wykład pt. „Więźniarki polityczne z Bojanowa”;
4. Stowarzyszenie Muzealna GRH im. II/18 pp.-prezentacja pt. „Maciek Gubar – wspomnienie o przyjacielu”.

22.00 – 22.30 – Artystyczny performance „Makro Dźwięki” – Pracownia Eksperymentów Audiowizualnych prowadzonej przez Gamida Ibadullayev’a działająca w Sochaczewskim Centrum Kultury.
22.30 – „Sztuka, nie wojna” – Przemko Stachowski pracownia Deco Arch, Sochaczewskie Centrum Kultury.

Dodatkowo:

18.00 – 19.00 – Warsztaty plastyczne dla dzieci prowadzone przez Grupę Artystyczną Jutrzenka
19.00 – 23.00 – Wystawy plenerowe – prezentacja umundurowania historycznego Muzealna Grupa Historyczna im. II batalionu 18 pułku piechoty oraz Grupa Rekonstrukcji Historycznej im. 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich.
20.00 – 21.30 – Gra edukacyjna dla dzieci i młodzieży- „Znajdź samolot”.
23.00 – 24.00 – Prezentacja filmów i zdjęć z rekonstrukcji historycznych bitew XX wieku Leszka Gizińskiego „Wadera”.

Organizatorzy

Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą w Sochaczewie, Sochaczewskie Centrum Kultury.

Partnerzy:

Stowarzyszenie Muzealna Grupa Historyczna im. II batalionu 18 pułku piechoty oraz Grupa Rekonstrukcji Historycznej im. 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich, Portal „Stary Sochaczew”, Fundacja Wojskowości Polskiej, Pracownia Eksperymentów Audiowizualnych, Grupa Artystyczna „Jutrzenka, pracownia artystyczna Deco Arch, Grupa OtoFoto.

Patronat medialny

Echo Powiatu, Ziemia Sochaczewska, Express Sochaczewski, Radio Sochaczew, e-Sochaczew.pl.