List otwarty Macieja Wojewody, Honorowego Obywatela Miasta Sochaczew do gremium sochaczewskiego Komitetu Obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.

Sochaczew 29.04.2017 r.

 

Pan
Piotr Osiecki
Burmistrz Miasta Sochaczew

List otwarty do gremium Sochaczewskiego Komitetu Obchodów 100- lecia odzyskania niepodległości przez Państwo Polskie.

Z wielkim uznaniem przyjąłem informację o utworzeniu Sochaczewskiego Komitetu Obchodów 100- lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Powołane przez burmistrza gremium z pewnością trwale przyczyni się do przygotowania kalendarza wydarzeń, upamiętniających ważne dla naszego narodu dziejowe chwile 1918 r.
Liczę, że symboliczne, pierwsze posiedzenie Komitetu w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, otworzy nowe perspektywy a nasze muzeum, które zawsze słynęło z działalności patriotycznej wiele na tym zyska. Myślę, że jednym z najtrwalszych punktów w obchodach 100 lecia odzyskania niepodległości w Sochaczewie mogłaby być rozbudowa naszego muzeum. Tak wiele wydobytych z wielkim trudem eksponatów czeka na prezentacje na ekspozycji, inne wymagają znacznych nakładów na konserwację. Trwałym elementem obchodów mógłby stać się także dokończenie procesu projektowego Pomnika Obrońców Sochaczewa 1939 r., którzy także byli przecież żołnierzami niepodległości i w obronie niepodległości walczyli o Sochaczew.

Jednocześnie chciałbym bardzo podziękować za zaproszenie do udziału w komitecie, lecz ze względu na sprawy osobiste, z przykrością stwierdzam, że nie będę mógł w nim uczestniczyć.
Osobą, która zawsze mnie reprezentuje i godnie zastępuje jest mój syn Jakub Wojewoda. Jako Przewodniczący Stowarzyszenia Muzealna Grupa Historyczna II/18 pp., dysponuje on najlepszą wiedzą, ogromnym doświadczeniem w inicjowaniu i organizacji uroczystości patriotycznych.

z poważaniem
Maciej Wojewoda

Komentarze