Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Muzeum

Z okazji obchodów Dnia Flagi w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą w Sochaczewie, dnia 2 maja 2014 r., zaprasza na prelekcję Łukasza Kucińskiego pt.: „Godło Państwowe na przestrzeni wieków”. Prelekcja połączona jest z ciekawą prezentacją multimedialną z ponad 100 różnymi wizerunkami Orła Białego, jakie funkcjonowały od zarania polskiej państwowości. Wszystko dlatego, że godło państwowe podlegało wielu zmianom, które podyktowane były czynnikami heraldycznymi, historycznymi oraz indywidualnej modzie panującej za czasów danego władcy. Poza tym polskie godło zobaczymy więc m.in.: na monetach, w dokumentach, na obrazach, w rzeźbach czy na sztandarach.

Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!

godlo-muzeum

Dodatkowo informujemy, że podczas długiego, majowego weekendu muzeum czynne będzie w następujących godzinach:

1 maja (czwartek)- 10.00-16.00

2 maja (piątek)- 10.00-16.00