Archiwum Pamięci

Przedstawiamy wykaz znaków tożsamości (nieśmiertelników), znalezionych na polu bitwy nad Bzurą, będących w zbiorach Muzeum. Wszelkich informacji zawartych w “Archiwum Pamięci Bitwy” o żołnierzach Wojska Polskiego poległych, zmarłych z ran i zaginionych w bitwie nad Bzurą udziela kierownik działu historii Jakub Wojewoda.

Kontakt telefoniczny: [22] 862 33 09 w godz.8-16 lub na adres e-mail: muzeum@muzeumsochaczew.pl

l.p. nazwisko i imię rok urodzenia PKU wyznanie stan
1 Aman… Franc… 1914 R kat. pół
2 Andrzejewski Aleksander 1905 Gniezno kat. pół
3 Balcerzak Władysław 1909 Radomsko 2019 kat. pół
4 Bezm… Aleksander – ppor. 1915 Nowogródek P… pół
5 Binsztok Szlama 1915 Łódź Miasto 5/7 mojż.
6 Bloch Wawrzyniec 1903 401 BP kat.
7 Borodzi…z Witold 1917 Drohobycz kat.
8 Brett Paweł 1916 Bydgoszcz 16 P kat. pół
9 Chojnowski Konstanty 1907 Łomża 1250/Ł kat. pół
10 Chołys Mieczysław 1909 Łódź M1 131 IIII kat.
11 Crica Jefrim 1912 Lwów pół
12 Dąbrowski Jan 191. Toruń kat.
13 Dobkiewicz Franciszek 1909 Poznań 396 kat.
14 Dołotko Andrzej . 80,J,7
15 Dudziuk Władysław 1914 Siedlce 37 kat.
16 Fajgenbaum Abram 1913 Łódź II mojż.
17 Fajm…m U … mojż. pół
18 Fronc Stanisław – kapr. 1910 Siedlce kat. pół
19 Fryk F(H?)elmuth 1917 Bydgoszcz 5 kat.
20 Gajewski Józef 1914 Skierniewice 161 kat.
21 Gałach Wiktor 1906 Siedlce 1221 kat.
22 Gorycz Emil 1912 Ostrów 967 kat.
23 Grabowski Henryk 1911 Siedlce 146 kat.
24 Grzebowski Józef 1910 Konin 96/II kat. pół
25 Grzegorczyk Józef 1907 Poznań 456 kat. pół
26 Grzesiak Michał 1902 Bydg pow 20 kat.
27 Grzes(ś)kowski Roman kat.
28 Grzywiński Łucjan 1914 kat. pół
29 Guze(k) Boles(ław) Kutno 6 pół
30 Hajdun St. (anisław?) 1912 Lwów R108 I kat. pół
31 Hałański Stanisław 1914 1 Ł kat. pół
32 Haze Szmul 1914 Kalisz 21 K mojż. pół
33 Iwański Franciszek 1915 kat.
34 Jakimczuk Izaak 1903 Kowel 2215 prawosł.
35 Jakubowski(?) Bronisław 1905 Bydgoszcz…A kat.
36 Jarszewski Wiktor 1914 Konin 1941 kat. pół
37 Jasiak Franciszek – szer. kat.
38 Jercha Ignacy kat.
39 Jóźwiak Jan A. kat. pół
40 Kalinowski Tadeusz 1914 Kutno kat. pół
41 Kamiński Leon 1901 Włocł 444 kat.
42 Kapitulnik Jakub pół
43 Karpiński Eugeniusz – szer. 1915 Grudziąc 109SW kat. pół
44 Kawecki Wawrzyniec 1908 Puławy 1761 rzym.-kat. pół
45 Kazimierczak Józef 1908 Kalisz kat.
46 Kaźmierski Walenty 1912 Skierniewice 68S/R,M kat.
47 Klimowicz Mikołaj 1915 Pińsk RKU kat. pół
48 Komosiński Stefan Płock
Warszawa 281910
rzym.-kat.
49 Kosior And(rzej?) 1912 Biała Pod(laska?) 56/W praw. pół
50 Kowalski Jan (?)
51 Kozłowski Jan 19.4 Inowrocław 16-W 1..4
52 Kroc Stanisław 1911 Skierniewice 285/S kat.
53 Kromrych Kazimierz 1914 Bydgoszcz PKU kat. 3/4
54 Król Jan
55 Krzyworaczka Kazimierz A. 1912 Tarnopol ART
6 BAT
kat. pół
56 Krzywoszki(ski?) Anto(ni?) 13.9.1912 PKU ZZA Matuły Połajewo kat. pół
57 Krzyżomirski Jan Wieś Wereszczyca pół
58 Kubiak Stanisław 1915 rzym.-kat. pół
59 Kulaw(ek?) Paweł 1906(?) 1896(?) Biała Podl. pół
60 Kuna Leon 1902 Toruń 166 kat.
61 Kup(b)alski Stefan – kapr. 1914 Łuków kat.
62 Laska Brunon 1916 Inowrocław kat. pół
63 Lipszyc Zelig 1915 Kutno mojż.
64 Łupisz Michał 1911 Brześć 2462B prawosł.
65 Łuszczewski Tadeusz 1911 Gniezno rzym-kat.
66 Małachowski Roman 19.9.1914 Łódź kat. pół
67 Małaniuk Bazyli 46
68 Małyniuk Nykita grk. pół
69 Marszałek Władysław 1907 Siedlce 290A kat. pół
70 Milczarek Antoni 1912 Skierniewice 825 RM kat.
71 Miller Ignacy 1909 Łódź 2- 182/X kat. pół
72 Miszczek Franciszek 1902 Kalisz kat.
73 Mochnowski Artur 1910 Brzezany 2366B kat. pół
74 Nazaruk Józef 1913 Biała Podl. 9 kat.
75 Niedbała Józef 1915 Chełm 61K kat.
76 Nikiforuk Jak(ó,u)b 1907 Krzemieniec 1432 kat. pół
77 KPR Nowak Adam MZK Kalisz R pół
78 Nowak Bernard 1914 Szamotuły KRU P. pół
79 Nowak Józef 2970B
80 Nowak Stanisław 1913 Siedlce 27 kat.
81 Nowak Wa(l)enty pół
82 0bolewski Tadeusz (ppor mgr) Lwów kat.
83 Ozdoba Stanisław Os… 116 kat. pół
84 Parchomczuk(?) Włodzimierz 1916 Pińsk praw. 3/4
85 Pawlaczyk Marcin 1898 Konin 972/1 kat. pół
86 Pejsach Icek mojż.
87 Pesz Jan 1910 Poznań M kat. pół
88 Pf…ri Sz. . .a pół
89 Pia(ą)tkowski Józef 1913 Skierniewice 39/R,M kat.
90 Piskin Jankiel W-M 1914 Brześć RKU NR: E… mojż.
91 Ponizy Kazimierz 1914
92 Rybiński Józef 1916 Kutno 43-K kat.
93 Sielecki Juliusz 1915 kat.
94 Skoczylas Zygmunt 1911 Biała Podlaska 1393 kat.
95 Sonczewa Kazimierz 1911 kat. pół
96 Stasiak Mieczysław 19.9.1914 Konin 881 kat.
97 Surocki Franciszek Ostrów 83 kat.
98 Szymczak Czesław – kapr. Konin kat.
99 Tomczuk Jan 1907 Łuków 972 kat. pół
100 Topper A. 1912 Kalisz mojż. pół
101 Tru(sz)czyński Mieczysław 1909 Grudziądz rzym.-kat.
102 Trzaskawa Wojciech 1902 Gniezno kat. pół
103 Walczak Jan 1910 Skierniewice 336 kat.
104 Wasilewski Mieczysław 1913 Bielsk-Pod(laski) kat.
105 Wasilewski Wacław 1915 …9… rzym.-kat. pół
106 Wawrzyniuk Wacław 1907 Siedlce 1597 kat.
107 Wedel Jan kat. pół
108 Wirkus Bernard kat.
109 Wisznia Sergiusz Siedlce pół
110 Wiśniewski Franciszek 1913 pół
111 Witowski Jerzy – ppor. 1916 kat. 3/4
112 Wydra Stanisław Skierniewice 446/R kat.
113 Zając Józef 1909 Chełm kat. pół
114 Zandberg Chaskiel 1916 Łódź Pow. mojż.
115 Zaręba Aleksy 1914 Skierniewice 15/R,M kat.
116 Zbiejczuk Józef 1910 Siedlce 132A kat.
117 Zienkiewicz Leon 1910 Włodzimierz kat. pół
118 Ziębiński Zbig(niew) 1901 Gniezno P kat. pół
119 Ziombak Julian
120 (nazwiska brak)? – kapral 23pp 4bat