XI Muzealne Spotkania z Żołnierzami Niezłomnymi

Zapraszamy na XI Spotkania z Żołnierzami Niezłomnymi, które w naszym muzeum, przy wsparciu burmistrza miasta Sochaczew, organizuje Stowarzyszenie Muzealna Grupa Historyczna im.II/18 pp.
Muzealne Spotkania z Niezłomnymi już po raz trzeci odbywają się pod Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

XI Muzealne Spotkania z Żołnierzami Niezłomnymi.

Program:

• 11.00 – Podróż historyczna na pole Bitwy nad Bzurą 1939 r. w Witkowicach. Zapalenie świateł pamięci w miejsce walki porucznika Łukasza Cieplińskiego i porucznika Jana Tabortowskiego.
• 12.00 – „Wyklęci znad Bzury: komandor porucznik Kazimierz Bielawski i major Walerian Tumanowicz ”- wykład biograficzny o nowo odkrytych postaciach żołnierzy niezłomnych, we wrześniu 1939 r., uczestnikach walk nad Bzurą –
kustosz Jakub Wojewoda, kierownik Działu Historii Muzeum ZSiPBnB.
• 12.40 – „AK Socha”- pokaz premierowy trailera i zdjęć promujących film dokumentalny pt.„Skowronek – żołnierze Sochaczewa”- Stowarzyszenie Muzealna Grupa Historyczna im. II/18 pp., zdjęcia Marcin Szmidt i Konrad Garbacz.
• 13.00 – „Żołnierze Wyklęci – chwalebni bohaterowie Bitwy nad Bzurą 1939 r.”-prezentacja wystawy oraz kolekcji broni używanej przez oddziały konspiracji.