VI Piknik Historyczny: W czasach Kazimierza Wielkiego

Po raz szósty zapraszamy wszystkich zainteresowanych przeszłością do spędzenia czasu na Pikniku „Sochaczew-7 wieków historii”. Ten wakacyjny cykl pokazów, autorski projekt Muzealnej Grupy Historycznej im.II/18 pp, każdego roku osadzony jest w różnych okresach dziejowych i skupia w Sochaczewie najlepszych odtwórców historycznych.

7wiekow-www

W 2016 roku nasz piknik- jako swego rodzaju „wehikuł czasu” zabierze Was do przeszłości. Na zamku i u jego podnóża swoje umiejętności bojowe zaprezentują wyjątkowe grupy odtwórców historycznych.
Podczas pokazów, odbywać się będzie także muzealny kiermasz książki historycznej. Nie zabraknie zabaw i animacji dla najmłodszych, nauki fechtunku, prezentacji muzyki dawnej. W programie tradycyjnie udział wezmą fascynujące ptaki drapieżne, działać będzie mała gastronomia,mini targowisko i inne atrakcje.

W programie między innymi:

• turniej miecz – tarcza i miecza długiego
  • turniej rycerzy polskich i litewskich 2 vs 2 lub 3 vs 3
  • zajęcia z mieczem sportowym z trenerem Reprezentacji Polski juniorów
  • obozowisko historyczne
  • wystawa ptaków drapieżnych i psów królów polskich
  • muzyka dawna i kramy handlowe
  • instalacja „Okno Sztuki“ Marcina Hugo-Badera
  • zajęcia dla dzieci

Organizatorzy: Muzealna Grupa Historyczna im. II/18 pp.,Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą

Patronat: Burmistrz Miasta Sochaczew Piotr Osiecki, Dyrektor Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą Paweł Rozdżestwieński.