“Trzy Siostry” – wystawa sióstr Sałacińskich

Zapraszamy do Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą do Galerii Hugo na wernisaż wystawy 6 listopada 2017 r. o godz. 18.00.

Po raz pierwszy w rodzinnym mieście w takim składzie pokazują swoje prace Siostry- artystki, córki, matki, podróżniczki – kobiety. Na różnych etapach drogi twórczej i życiowej powstały prace inspirowane relacjami i doświadczaniem. Zapraszamy na tę wyjątkową wystawę.

Beata, Aleksandra i Anna

Beata Sałacińska, projektantka plastyczka, ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru a wcześniej Liceum Plastyczne w Nałęczowie. Prowadzi zajęcia z rysunku i malarstwa w pracowni plastycznej Teresińskiego Ośrodka Kultury. Artystycznie zajmuje się tkaniną i malarstwem. Projektuje i dekoruje wnętrza. Bierze udział w wystawach i plenerach w kraju i zagranicą.

Ważniejsze z nich to:

• 2006 r “Prodeco 2005” Elle Warszawa
  • 2007 r Galeria “Tokarnia” Teresin – wystawa indywidualna
  • 2009 r “Wystawa Subiektywna” Kino Iluzjon Warszawa
  • 2009 r Łódź Design “Strefa Śródmieście” ASP Studio PDG – carpet & tapestry design
  • 2010 r “Rug Attack” Skwer Hoovera Warszawa, Pracownia PDG ASP Łódź
  • 2011 r “Cafe Pastela” Poznań – wystawa indywidualna
  • 2012 r “Tkanina Wraca”- konkurs ogólnopolski Fundacja “Cepelia” Centralne Muzeum Włókiennictwa Łódź – III nagroda
  • 2013 r Ogólnopolska Wystawa Tkaniny Unikatowej – Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi
  • 2013 r “Sztuka Włókna”- Związek Polskich Artystów Plastyków w Warszawie
  • 2014 r “Button – kolekcja tkanin” Arboretum w Bolestraszycach – wystawa indywidualna
  • 2015 r “Open Space” – Humenne/Kolonica
  • 2016 r “Artyści w kręgu Arboretum”- BWA w Rzeszowie
  • 2017 r “Sztuka Polska – artyści w kręgu Arboretum w Bolestraszycach” – Zamek w Sninie
  • 2017 r “Nature de la Nature”- Zamek w Aubais

Anna Sałacińska jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom obroniła w 2015 roku z wyróżnieniem w Pracowni Tkaniny Drukowanej i Malarstwa. Jeszcze jako studentka i później brała udział w licznych wystawach, plenerach i stypendiach:

• 2004 Pierwsze miejsce w konkursie “Sochaczewski Laur”
  • 2009 Wystawa “Subiektywna” kino Iluzjon, Warszawa
  • 2011 Stypendium naukowe w MOME, Budapeszt
  • 2011 Wystawa Katedry Druku na Tkaninie, Polski Instytut w Budapeszcie
  • 2013 “Dwa + Trzy” Galeria Baszta, Zbąszyń
  • 2014 Stypendium w Hamburgu, udział w targach TENDENCE Frankfurt, MAISON & OBJECT w Paryżu
  • 2015 Staż w firmie “Lowie”, Londyn
  • 2015 “Self Made Bed Cover-Forest” polsko-łotewski projekt graficzny,Lizuma Łotwa

Inspiruje ją najbliższe otoczenie, ludzie wokół niej, ich historie, spojrzenia, emocje. Często także Ci znajomi-nieznajomi spotkani w podróży, z którymi czas się zatrzymuje. Obecnie związana z filmem animowanym i grafiką użytkową. Prywatnie córka, siostra, ciocia, przyjaciółka, dziewczyna lubiąca chodzić po lesie i podróżować.

Aleksandra Sałacińska, ur. 13.03.1988, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Ukończyła Liceum Plastyczne w Nałęczowie ze specjalnością Projektowanie
form użytkowych oraz studia na kierunku Tkanina i ubiór ze specjalizacją Projektowanie odzieży. Współtworzyła autorską markę odzieżową WIDZE NIEBO. Zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem odzieży unikatowej oraz drukiem na tkaninie. Lubi łączyć różne style, faktury i barwy. Inspiruje i fascynuje ją świat dziecięcej wyobraźni oraz swobodna twórczość dziecięca pełna ekspresji, otwartości, odwagi i emocji. Prywatnie mama Janka

Kurator Galerii HUGO Marcin Hugo-Bader.