Szukamy Sochaczewa na starych fotografiach

W związku z odświeżoną niedawno akcją poszukiwań Sochaczewa na starej fotografii, kilka dni temu trafił do nas Pan Piotr z Sochaczewa. Podarował nam siedemnaście starych fotografii rodzinnych. Zdjęcia te pochodzą z archiwum rodzinnego babci Pana Piotra. Fotografie te podobnie jak inne przekazane do naszego Muzeum trafią do zbiorów ikonograficznych zasilając dział “Dzieje Sochaczewa na starej fotografii”. Prezentujemy jedno z nich – czterech dżentelmenów, dnia 28 sierpnia 1938 roku, spaceruje ulicą Piłsudskiego (dziś 1 Maja).

Nasza akcja nadal trwa, więc jeśli posiadają Państwo w swoich zbiorach rodzinnych fotografie związane z Sochaczewem oraz jego mieszkańcami i zechcieliby Państwo podzielić się z nami skanami, kopiami lub przekazać w depozyt/darowiznę, zapraszamy do kontaktu: fotografie@muzeumsochaczew.pl, można także odwiedzić nasze Muzeum osobiście, codziennie w godzinach 10 -16.