Otwarcie wystawy „Fotografista”

Dnia 22 kwietnia, o godzinie 12.00, zapraszamy na otwarcie wystawy „Fotografista” związanej z Rokiem Cichociemnych.
Wystawa prezentuje unikatową, wojenną kolekcje zdjęć ze zbiorów Mariusza Barańskiego wykonanych przez Feliksa Konderkę ps. „Jerzy”- fotografa Zgrupowania Świętokrzyskiego Armii Krajowej. Zgrupowaniem tym dowodził słynny Cichociemny- Jan Piwnik ps. „Ponury”.

Zdjecia-autorstwa-Feliksa-Konderki

Na wystawie zaprezentowane zostaną elementy umundurowania skoczków spadochronowych Armii Krajowej- Cichociemnych ze zbiorów własnych muzeum oraz Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.
Ciekawostką będzie ekspozycja przedmiotów pochodzących z wyposażenia żołnierzy Jednostki Wojskowej 2305 GROM, które używane były na ćwiczeniach oraz na misjach poza granicami kraju min. Haiti, Jugosławii, Iraku oraz Afganistanie. Eksponaty pochodzą z prywatnej kolekcji Niezależnej Grupy motocyklowej „Thunder Independent”, ze zbiorów MWP oraz prywatnych zbiorów byłych żołnierzy JW GROM. Wystawa czynna będzie do 19 maja 2016 r.

Organizację wystawy wsparła Fundacja im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowe.