Listy z Oświęcimia mieszkańca Chodakowa

Niecodzienne dokumenty, przyniesione przez Pana Marcina, trafiły do naszego muzeum w ostatni piątek. To kopie listów jego pradziadka, które pisał do żony w czasie okupacji, z obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Część z tekstów napisana została w języku polskim, jednak większość z nich jest napisana po niemiecku. Pan Marcin zwrócił się do naszego muzeum z prośbą o pośrednictwo w poszukiwaniu osoby, która byłaby w stanie przetłumaczyć tych kilka bezcennych dla niego listów na język polski. Warto podkreślić, że pradziadek Pana Marcina był mieszkańcem Chodakowa (informacja ta widnieje w dokumentacji oświęcimskiego muzeum).

Niniejszym zwracamy się do Państwa z wielką prośbą o pomoc w przetłumaczeniu tych sześciu listów (prezentujemy jeden z nich).
Z góry dziękujemy za pomoc – prosimy o kontakt mailowy (kontakt@muzeumsochaczew.pl) bądź pod numer telefonu 732 416 256.