III Warsztaty Młodzi Żołnierze majora Korwina zakończone

Wielką przygodę historyczno-przyrodniczą przeżyło 35 uczestników półkolonii patriotycznej zorganizowanej po raz trzeci przez Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą i Stowarzyszenie Muzealna Grupa Historyczna im.II/18 pp. Poznając szlak bojowy sochaczewskiego Obwodu Armii Krajowej „Skowronek” budowali obóz,nocowali w lesie, uczyli się strzelać, maszerowali przez puszcze kampinoską, pokonali Bzurę kajakami, pełnili nocne warty, zwiedzili jednostkę wojskową 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. Dla młodzieży była to twarda szkoła obozowego-wojskowego życia.
Te specyficzne warsztaty trwały od 26 lipca do 1 sierpnia, a uczestniczyli w nich młodzi ludzie w wieku 12-17 lat, przy czym zgłosiło się tyle samo dziewcząt, co chłopców. Zapraszamy do przeglądania galerii, wkrótce więcej wspomnień z tego wyjątkowego projektu.
Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura-Interwencje 2019