Ferie w muzeum: Epoka żelaza na Ziemi Sochaczewskiej

Jutro, 16 lutego, w muzeum odbędzie się wykład skierowany do młodzieży szkolnej pod tytułem “Epoka żelaza na Ziemi Sochaczewskiej” omawiający przekazy historyczne i wyniki badań archeologicznych stanowisk z okresu od VI w p.n.e. do V w p.n.e. z dorzecza środkowej i dolnej Bzury. W trakcie wykładu przedstawione zostaną najważniejsze dane z prac wykopaliskowych z terenu Sochaczewa i okolic, zestawione ze źródłami historycznymi takimi jak Dzieje Herodota i Germania Tacyta.

Prace archeologiczne przy grobie na cmentarzysku ciałopalnym z początków epoki żelaza w Sochaczewie-Zwierzyńcu, 2006 r.

Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat prehistorii ziem polskich. Wstęp: 4zł, początek wykładu o godz. 12:00. Wykłady odbędą się również 17.02 oraz 22.02 (też o godz. 12:00). Zajęcia poprowadzi muzealny archeolog Mariusz Samborski.