7 Wieków Historii – po raz siódmy

Po raz siódmy zapraszamy wszystkich zainteresowanych przeszłością naszej małej Ojczyzny do spędzenia czasu na Pikniku „Sochaczew-7 wieków historii”. Ten wakacyjny cykl pokazów, autorski projekt Stowarzyszenia Muzealna Grupa Historyczna im. II/18 pp, każdego roku osadzony jest w różnych okresach dziejowych i skupia w Sochaczewie najlepszych odtwórców historycznych.

W 2017 roku nasz piknik- jako swego rodzaju „wehikuł czasu” zabierze Was w czasy partyzanckich walk oddziałów Armii Krajowej, maszerujących na pomoc powstańczej Warszawie w sierpniu 1944 r.

Tematyczne wystawy plenerowe zaprezentują rekonstruktorzy odtwarzający oddziały konspiracyjne i partyzanckie z terenu dawnego okręgu warszawskiego AK. Zaprezentowana zostanie autentyczna broń i jej repliki ze zbiorów muzealnych i prywatnych.

W programie prezentacja jazdy konnej woltyżerki i dżigitówki w wykonaniu kaskaderów konnych z grupy „East Riders”, kiermasz książki historycznej, mała gastronomia, epokowa muzyka.
Nie zabraknie animacji dla najmłodszych, zajęcia ze strzelectwa poprowadzą instruktorzy sportowego i bojowego. Lokalny punkt werbunkowy przyjmować będzie ochotników i fasować historyczne mundury a kuchnia polowa wyda żołnierska grochówkę.

Serdecznie zapraszamy!

W programie: