35 lat Solidarności w Muzeum

W ramach obchodów 35 lat Solidarności Muzeum na dzień 6 września przygotowało pokaz archiwalnych filmów z czasów PRL, które ukazują Sochaczew z minionych lat. Unikalnym materiałem będzie film pt. “1 maja w Sochaczewie” – niepublikowany do tej pory materiał o obchodach tego popularnego w czasach Polski Ludowej święta – zapraszamy na projekcje – być może ktoś z Państwa odnajdzie się na kadrach filmu!
6wrzesniaPRL

Inną propozycją będzie dokument zatytułowany “Życie w zakładzie boryszewskim”. Seanse będą wyświetlane o godz. 15:00 i 16:00 w muzealnej sali projekcyjnej, w której przy okazji, będzie można zapoznać się z archiwalnymi zdjęciami rzeki Bzury, prezentowanymi na planszach podczas niedzielnych Dni Bzury.

Na Placu Kościuszki i dziedzińcu muzeum kolejna atrakcja – teren dziedzińca patrolowany będzie przez funkcjonariuszy Milicji, wystawa plenerowa zaś na ten dzień wzbogaci się o milicyjny radiowóz.